Zobu higiēnistes Initas Čeires padomi par pH dabīgā līmeņa saglabāšanu mutes dobumā –  kā pH līmeņa izmaiņas mutes dobumā var ietekmēt mutes dobuma un zobu higiēnu un veselību.

“pH līmeni normas robežās uztur siekalas, tādēļ tās mutes dobumam ir ļoti svarīgas. Tāpat kā organismam, lai tas funkcionētu, ir nepieciešamas asinis, tā mutei, lai neattīstītos kādas patoloģijas, ir vajadzīgas siekalas.

pH ir dabīgā mutes mikroflora un tā līmenim vajadzētu būt no 5,5 līdz 7. Tad tā ir normāla mutes vide, jo pH līmenis šajās robežās ir līdzsvarā ar mutes mikrofloru. Ja mutē būs normāla vide, neveidosies smaganu saslimšanas un caurumi zobos.”

Lasīt visu publikāciju portālā sieviesuklubs.lv, maijs 2011

 

Higēniste iesaka izvairīties no gāzēto dzērienu, piemēram, kolas lietošanas, jo tie satur daudz cukura, tāpat lielos daudzumos nevajadzētu patērēt sevišķi skābos augļus, piemēram, citronus, jo tie atstāj negatīvu ietekmi uz mutes PH līmeni. Kā arī jāuzmanās ar mutes skalojamo līdzekļu izvēli, jo lielai daļai sastāvā ir alkohols, kas veicina zobu un smaganu bojāšanos.

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday