Darba dienās no 8:00 - 19.00 +371 67 098 260 | Katrīnas dambis 16, Rīga, Latvija

Divas lietas, ko noteikti pamanītu uzticīgais Avensis piekritējs, zobārsts un zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga vadītājs Armands Ozoliņš, – skaists auto un, protams, vadītāja smaids.

Savu dzīves stila komfortu Armands jau kādu laiku ir uzlabojis nomainot 2006. gadā iegādāto Avensis universāli pret jauno Avensis sedanu.

Zobārsts skaidro, kā mūsdienu zobārstniecība var uzlabot Tavu dzīves stila kvalitāti un labsajūtu.

“Ar zobiem ir tāpat kā ar auto – tiem nepieciešama regulāra tehniskā apkope, salona tīrīšana, kosmētiskās procedūras, lai izvairītos no nopietnām problēmām, zobu labošanas vai lielākiem „remontdarbiem”. Līdzīgi kā Jūsu izvēlētais auto zīmols un tā modelis, Jūsu smaids liecina par Jūsu dzīves stilu, dzīves kvalitāti. Tā ir Jūsu vizītkarte! Uz svarīgu biznesa tikšanos taču nebrauksiet ar netīru auto vai tukšām riepām?! Tāpat ir ar zobiem – reizi pusgadā noteikti jāapmeklē higiēnists, kas veiks ne tikai zobu  apskati un profilaksi, bet arī savlaicīgi palīdzēs pamanīt citas problēmas mutē, un, ja tādas būs, ieteiks doties pie speciālista. Par higiēnistu nedrīkst aizmirst arī tad, ja esat kārtīgi salabojuši zobus un domājat, ka nu gadus 20 var dzīvot mierīgi.

Estētika

Daļai sabiedrības zobārstniecība vēl aizvien saistās ar diezgan nepatīkamu procedūru, un daudzi nemaz nezina par plašajām iespējām, ko piedāvā mūsdienu zobārstniecība: neredzamas zobu breketes, zobu labošana un ārstēšana bez sāpēm, stresa un diskomforta, izmantojot vispārējo anestēziju (narkozi), estētiskā protezēšana, porcelāna plāksnītes, zobu balināšana vai iztrūkstošu zobu aizvietošana ar zobu implantiem.

Ar zobārstu ir līdzīgi kā ar auto izvēli – pacienti vēlas drošības sajūtu, uzticēšanos un kvalitāti. Mūsu klīnikas mērķis ir sniegt pacientiem pašu labāko –personīga un iejūtīga attieksmes, uz pacientu orientēts klientu serviss. Tāpat medicīnas iekārtas, materiālus, implantu sistēmas mūsu klīnikā ir no vadošo pasaules līderu  tirgotāju sortimenta, ko lieto un atzīst pasaules vadošie speciālisti zobārstniecībā, kas ir savā ziņā ir mūsu kvalitātes garants un pamats kvalitatīvam rezultātam, protams, arī zobārsts var būt drošs par savu darbu.

Zobu mākslīgās saknes jeb zobu implanti

Arvien vairāk pacientu izvēlas uzlabot savu izskatu, veicot pavisam vienkāršu estētisko procedūru zobārsta kabinetā. Veselīgs un balts  smaids ļauj ne tikai justies pārliecinātam jebkurā dzīves situācijā, bet ļauj izskatīties par saviem 10 gadiem jaunākam!

Šīs sezonas zobārstniecības sauklis varētu būt – klasiskās zobu protēzes vairs nav modē, jo pacienti vēlas uzlabot ne tikai sava smaida vizuālo izskatu – estētiku, bet arī savu labsajūtu, izvēloties iztrūkstošus zobus aizvietot ar zobu implantiem vai esošo protēžu sistēmu mainīt pret zobu implantiem.

Daudzi pacienti ir atkārtoti pie manis vērsušies pēc ārstēšanas, ar sajūsmu par zobu implantiem – viņi gluži vienkārši nebija gaidījuši, ka tik ļoti varētu uzlaboties viņu dzīves kvalitāte – gan emocionāli, gan fiziski – nekādu ierobežojumu ēdot, sportojot, nekādu neveiklu situāciju sadzīvē, arī zobu higiēnas stāvoklis ievērojami uzlabojas. Komplimenti un labsajūta  pacientiem par „jauno smaidu”, ko izsaka viņu kolēģi, radinieki un draugi, atsver pūles un dod iemeslu arī pašam smaidīt biežāk!

Inovācijas priekšrocības – zobu implanti

Izmantojot zobu protēzes vai tiltu, ir jānoslīpē vairāki veseli zobi, lai nostiprinātu protēzi mutē. Zobu implanti neliek „bojāt” defektam blakus esošos zobus, lai atjaunotu iztrūkstošos zobus. Ar  zobu implanta palīdzību Jums nebūs svešķermeņa sajūtas mutē – tas netraucēs ne aktīvi sportojot,  ne ēdot grūti sakošļājamu pārtiku. Galvenais, tas novērš žokļa kaula atrofiju, ko nevar paveikt neviena cita mākslīgā protēžu konstrukcija. Perfekts vizuālais izskats, Jums nebūs jāslēpj savs smaids. Pat  Jūs pats nevarēsiet pateikt, ka Jūsu smaidu rotā mākslīgais zobs, kurš ir balstīts uz implanta!

Vai zobu implantu sistēmai ir izšķiroša nozīme?

Zobārsts Armands Ozoliņš  skaidro: „Protams, cena atbilst kvalitātei. Lēto implantu sistēmu ražotāji nevar piedāvāt Jums kvalitātes garantijas, kā arī nevar investēt zinātniskos pētījumos, lai pierādītu ilgtermiņa rezultātu un drošību. Varbūt nav nozīmes, kādā veidā un ar ko Jūs piestiprināt gleznu pie sienas savās mājās, bet ja runa ir par Jūsu ķermeni un labsajūtu, tad noteikti vajadzētu izvērtēt, kādus komponentus izmantojat. Šodien vairāki simti dažādu ražotāju  piedāvā savas zobu implantu sistēmas, taču tikai 3-5 no tām ir atzītas, pārbaudītas, un tās izmanto zobārsti visā pasaulē. Mūsu valstī vēl aizvien tiek izmantoti implantu sistēmu analogi, nekvalitatīvas lētās sistēmas. To pierāda pacienti, kas vēršas ar dažādām problēmām – piemēram, implants ir pārlūzis vai vairs nefiksē zobu protēzi. Savā ziņā tas ir līdzīgi kā ar auto rezerves daļām – vai mēs vēlamies auto salabot ātri un pa lēto, vai izmantojam oriģinālās rezerves daļas un autorizētu servisu. Tāpat ar zobiem un veselību!”

Kas nosaka zobu implantu cenu?

Izvēloties zobu mākslīgās saknes jeb zobu implantus Jums jārēķinās, ka lai arī tas prasīs mazliet ilgāku ārstēšanas procesu (ārstēšana norisinās 3. etapos – implanta ievietošana, dzīšana un protezēšana), taču dos pilnīgi dabīgu sajūtu Jūsu mutē pēc ārstēšanas  –  nekādu lieku konstrukciju, kas neļauj Jums justies brīvi, ēdot, runājot, smaidot, sportojot, tāpat zobu estētika, būs augstāka nekā ar standarta zobu protēzēm. Kopējās izmaksas nosaka, tas, kādu zobu implantu sistēmu izmanto speciālists, zobu tehniskās laboratorijas darbs, kā arī klīnikas personāla darbs! Ir būtiska atšķirība starp zobārsta kabinetu, kur viens speciālists dara visu vai pilna servisa zobārstniecības klīnika, kur attiecīgo ārstēšanu veic attiecīgās jomas speciālists. Kopumā, lai aizvietotu vienu iztrūkstošu zobu  ar implantu un palīdzētu Jums atgūt smaidīšanas prieku, rūpīgi strādā vairāki speciālisti – zobārsts, asistenti, zobu tehniķi.

Kā notiek implanta ievietošanas procedūra?

Implanta ievietošanu veic zobārsts – implantologs. Vietējā anestēzija novērš jebkādas sāpes, taču, ja pacients vēlas atbrīvoties no diskomforta un uztraukuma, izvērtējam iespējas pielietot arī vispārējo anestēziju (narkozi). Implanta integrācija un dzīšana aizņem vidēji 2-4 mēnešus, kam seko zoba kroņa izgatavošana un ievietošana.

Ja apsverat uzlabot savu dzīves kvalitāti, uzlabot savu labsajūtu un izskatu – atnāciet uz konsultāciju – zobārsts pastāstīs par Jums labāko risinājumu un iespējām!

Vai zobu implanti ir drošs risinājums?

Mēs klīnikā strādājam ar pasaules vadošo speciālistu atzītajiem medikamentiem, izmantojam zobu implantu sistēmas XiVE un ANKYLOS no DENTSPLY Friadent, kas tiek  ražotas Vācijā ar visaugstāko precizitāti  un pasaulē ir pazīstamas ar to izcilo kvalitāti. Desmitiem gadu pieredze, klīniskie testi un ilgtermiņa ieguldījumi zinātniskajos pētījumos, nodrošina maksimālu drošību.

Atliek vien novēlēt, lai ne tikai Jūsu auto Jums sagādā prieku, bet lai arī Jūsu smaids patiesi ir  Jūsu vizītkarte un panākumu atslēga! 

Protams, mēs varam pārvietoties ar pagājušā gadsimta auto, taču noteikti jutīsiet atšķirību, iekāpjot jaunās paaudzes auto modeļos. Zobārstniecībā pacients uzreiz nevar novērtēt šo „pievienoto” vērtību, taču izjūt to ilgtermiņā. Tāpat kā visa medicīnas un farmācijas nozare piedzīvo attīstību, tāpat arī zobārstniecība. Jaunākās paaudzes zobārstniecības materiāli ievērojami ietekmē estētiku – jūsu smaida vizuālo izskatu un jūsu labsajūtu, ēdot, smaidot, runājot un vienkārši dzīvojot katru dienu ar savu „jauno smaidu”, paužot pozitīvās emocijas smaidot!”

Skatit oriģinālo publikāciju AmservZinas_2012_11.pdf

Žurnāls AmservZiņas, novembris (2012)