Endodontija

Endodontija

Endodontija ir zoba sakņu kanālu ārstēšana, ar kuras palīdzību iespējams saglabāt zobu mutē. Mūsu klīnikā ārstēšanu veic sertificēts endodontists, ārstēšanas process tiek veikts mikroskopa kontrolē. Speciālista konsultācijās sniedz pacientiem informāciju par paredzamo ārstēšanas gaitu, izmaksām un prognozi.

Endodontiskas slimības bieži tiek atklātas tikai rentgenoloģiskā izmeklēšanā. Aktuāls sakņu kanālu ārstēšanas iemesls ir zobu sagatavošana protezēšanai.

Sāp zobs?

Pazīmes, kas liecina par zoba sakņu kanālu iekaisumu:

  • Zoba nerva iekaisuma stadijā pacients var sūdzēties par paaugstinātu jūtību uz aukstu vai karstu kairinātāju. Zoba rajonā var novērot spontānas sāpes, kas var būt asas vai trulas. Bieži sāpes parādās vai kļūst spēcīgas, iestājoties vakaram vai nakts laikā, kas ir vērīgakā zobu nervu iekaisumu pazīme.
  • Kad nerva iekaisums ir pārgājis hroniskā stāvoklī, sāpes var arī nebūt, taču iekaisuma process trupinās, bieži radot bojājumu arī žokļa kaulā.

Ja ievērojat zobu sāpes uzkožot uz kāda no zobiem, visticamāk, ka tieši endodontiska ārstēšana būs Jums nepieciešama.

Pamatojoties uz pacienta sūdzībām, rentgenoloģiskiem izmeklējumiem un dažādiem zobu jūtības noteikšanas testiem, tiek apstiprināta zoba diagnoze, kas ir pamats efektīvai ārstēšanai.

Kas ir endodontija?

Endodontija ir procedūra, kuras laikā tiek veikta zobu kanāla ārstēšana, attīrot to no iekaisušiem audiem, baktērijām un citiem iekaisuma izraisītājiem. Galvenais pulpas iekaisuma iemesls ir zobu kariess, ko izraisa baktērijas. Ja kariess laicīgi netiek ārstēts, mikroorganismi nonāk līdz zoba mīkstajiem audiem, izraisot iekaisumu. Arī pēc zobu traumām vai citu defektu dēļ, kuru rezultātā ir skarta pulpa, var būt nepieciešama zobu endodontiska ārstēšana.

Zobu kanālu tīrīšanas procedūra

Procedūras norise ir atkarīga no iekaisuma procesa smaguma. Ja rentgenoloģiskajā izmeklēšanā pirms procedūras endodontists konstatē, ka iekaisums nav sasniedzis pacienta žokļa kaulu, bet tikai zoba kanālu, tad endodontijas procedūra var tikt veikta pat vienā zobārsta apmeklējuma reizē. Taču, ja iekaisums ir smags un zobārsts konstatē iekaisumu arī žokļa kaulā zem cietušā zoba saknes, procedūra tiek veikta divos seansos. Parasti endodontijas procedūra tiek veikta, izmantojot vietējo anestēziju, taču  ir iespējama ārstēšana sedācijā (papildus intravenozi tiek ievadīts nomierinošs medikaments vai arī  vispārējā anestēzijā (narkozē).

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday