Darba dienās no 8:00 - 19.00 +371 67 098 260 | Katrīnas dambis 16, Rīga, Latvija

Iespējama revolūcija zobu implantēšanā

Zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga vadītājs Armands Ozoliņš, D.D.S.:

“Diemžēl līdz šim nav nācies izmantot tieši Latvijā sintezētus materiālus. Ja tirgū būtu pieejams kvalitatīvs un mūsu prasībām atbilstošs Latvijā ražots materiāls, mums noteikti būtu alternatīvas izvēles iespējas.

Biomateriāli plaši tiek pielietoti zobārstniecībā, izmantoti pie zobu raušanas (ekstrakcijas), sejas un žokļu ķirurģijā un pie zobu implantu ievietošanas. Jo pēc zoba izraušanas zobus aptverošais kauls samazinās, var teikt, ka būtiski sarūk jau dažos mēnešos un rada dažādas problēmas pacientam – estētisks defekts, higiēnasproblēmas, zobu stabilitāte blakus ekstrakcijas brūcei. Neizmantojot biomateriālu, var rasties kaula audu un mīksto audu defekti, kuru atjaunošana ir dārga un sarežģīta.

Potenciāls biomateriāliem ir liels, jo, kā rāda prakse,  –  vismaz 50% zobu implantācijas procedūru ir nepieciešams izmantot biomateriālu. Pirms materiāla ieviešanas tirgū ir jāveic liels ieguldījums dažādos zinātniskos pētījumos, kas sekmē materiāla virzību. Piemēram, par tirgus līdera ražoto materiālu šodien ir atrodamas vairāk nekā 600 zinātniskās publikācijas.”

Skatīt pilnu publikāciju laikrakstā Dienas Bizness, marts (Nr.65) (PDF)