mutes skalojamais

Jūsu bērns aug un, pateicoties vecāku spiedienam, tiek piekopta mutes dobuma higiēnas rutīna, kas liek Jums lepoties ar savu bērnu. Bērns ikdienā lieto zobu birsti, zobu pastu un iespējams arī zobu diegu, bet kā ar mutes skalojamo līdzekli? Kad to var sākt lietot, un vai tas ir piemērots bērniem?

Vai bērnam ir nepieciešams lietot mutes skalojamo līdzekli?

Mutes skalojamais līdzeklis ir ļoti ieteicams pusaudžiem un pieaugušajiem. Pats skalojamais līdzeklis ir piemērots, lai notīrītu atlikušās mutes baktērijas un ēdienu atliekas pēc zobu tīrīšanas un zobu diega lietošanas. Tīrot zobus ar zobu birsti, ir iespējams notīrīt tikai 25% no visa mutes dobuma, tāpēc antibakteriālā mutes skalošana ir pēdējais solis visā higiēnas rutīnā, lai varētu aizsniegt vietas, kuras nespēj zobu birste. Vai maziem bērniem ir nepieciešams lietot mutes skalojamo līdzekli? Nē, jo patiesībā tas var būt pat kaitīgs!

Kad bērniem būtu ieteicams sākt lietot mutes skalojamo līdzekli?

Vislabākais ir sagaidīt 7 vai 8 gadu vecumu (atkarībā no bērna attīstības), lai varētu sākt iekļaut mutes skalojamo līdzekli bērna ikdienas rutīnā. Turklāt jaunākiem bērniem par 7 gadiem varētu būt grūti saprast mutes skalošanas procesu, jo vispirms ir jāskalo un tad jāizspļauj. Maziem bērniem ir ieradums norīt mutes skalojamo līdzekli, kas var apdraudēt veselību, it īpaši, ja tas satur alkoholu, kuru norijot var rasties attīstības problēmas. Tāpēc vecāki tiek aicināti nogaidīt, lai bērnam ir vismaz 7 gadi un tad sākt iepazīstināt ar mutes skalojamo līdzekli. Protams, vienmēr vecāks pats var izvērtēt, kad Jūsu bērns būtu tam gatavs.

Vai visi mutes skalošanas līdzekļi ir piemēroti bērniem?

Jāņem vērā divas mutes skalošanas līdzekļu sastāvdaļas – alkohols un fluors. Ne visi mutes skalojamie līdzekļi ir piemēroti bērniem, tāpēc tas kārtīgi jāpārdomā pirms iegādes. Lai arī fluors ir labs zobu emaljas stiprināšanai, tomēr labāk ir nogaidīt, lai bērns zina, ka mutes skalojamo līdzekli ir jāizspļauj un kā to darīt pareizi. Zobu fluoroze ir izplatīta slimība, kura veidojas pārmērīga fluora uzņemšanas laikā, it īpaši bērnam augot. Fluorīds ir praktiski galvenā sastāvdaļa daudzos mutes skalojamajos līdzekļos, jo tas aizsargā un stiprina emalju, taču pārmērīga fluora lietošana agrā vecumā var izraisīt zobu krāsas maiņu un baltus plankumus uz to virsmas. Daudzi no mutes skalojamajiem līdzekļiem satur arī alkoholu, no šiem ir jāizvairās jebkurā vecumā. Alkohols ir kaitīgs visos vecumos, un tas var izjaukt mutes pH līmeni, padarīt mutes dobumu sausu un kairināt esošo simptomu vai stāvokļu attīstību. Mutes skalojamā līdzekļa tietošana agrā bērnībā var izraisīt attīstības problēmas, radīt simptomus kā vemšanu un apgrūtinātu elpošanu, kavēt fizisko attīstību. Tāpēc tikai tad, kad bērns ir sapratis, ka mutes skalojamais līdzeklis ir jāizspļauj, var sākt lietot fluora saturošo līdzekli.

Cik bieži bērnam vajadzētu lietot mutes skalojamo līdzekli?

Darot to vismaz reizi dienā, neatkarīgi vai tas ir rīts, vai vakars var uzturēt savu mutes higiēnu kārtībā. Vienmēr uz mutes skalojamā līdzekļa pudeles var izlasīt informāciju par to, cik ilgi tas ir jāskalo pirms izspļaušanas. Parasti tās ir 30 sekundes līdz minūtei. Galvenais ir ieviest savā ģimenē stingru mutes dobuma higiēnas rutīnu un uzraudzīt, lai bērns pareizi lieto mutes skalojamo līdzekli. Protams, bērniem piemērotie mutes skalojamie līdzekļi ir saudzīgāki, jo tiem, piemēram, nepievieno vielas, kas samazina zobakmens veidošanos. Taču tas nekad neaizstās zobu pastu un to nevar lietot arī pārāk ilgi, lai neaizskalotu visas labās zobu pastas īpašības.

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday