RENTGENA IZMEKLĒJUMI

Digitālais rentgens

Bieži precīzai diagnozes uzstādīšanai ir nepieciešams veikt rentgena uzņēmumu. Rentgena starojums ir lieta, par ko domājam vispirms.

Salīdzinājumā ar parastajām rentgena uzņemšanas metodēm digitālās tehnoloģijas ievērojami samazina apstarojumu devu. Digitālā rentgena uzņēmuma iegūšanai ir nepieciešama tikai 1/10 daļa no parastās starojuma devas, un radiācija ir samazināta par 90%. Tā ir arī videi draudzīga tehnoloģija, jo filmiņas attīstīšanai vairs nav nepieciešamas ķīmikālijas, kas nonāk apkārtējā vidē. Rentgena filmiņas vietā tagad tiek izmantots īpaši jūtīgs sensors. Rentgena stari ar ciparu tehnoloģijas palīdzību un datorprogrammas starpniecību tiek pārveidoti attēlā. Rentgena uzņēmums ir apskatāms uz monitora ekrāna – attēls ir lielāks kā ieraksts, pārskatāmāks ārstam un pacientam.

Panorāmas rentgens

Panorāmas rentgens sniedz plašu pārskatu par vispārējo mutes stāvokli. Šis rentgens sniedz informāciju par zobu, augšžokļa un apakšžokļa un galvas un kakla cieto un mīksto audu stāvokli. Viena no panorāmas rentgena priekšrocībām ir tā ērtums. Atšķirībā no pārējiem rentgeniem, kur pacienta mutē tiek ievietota filmiņa, panorāmas rentgena filmiņa ir ievietota rentgena aparātā, kas virzās ap pacienta galvu. Panorāmas rentgenam ir daudz reizes mazāks apstarojums salīdzinājumā ar tradicionālajiem. Vislabāk, ja panorāmas rentgens tiek veikts reizi trijos gados. Vēlāk šie rentgena uzņēmumi var palīdzēt ārstam atklāt izmaiņas un noteikt, vai tās ir normas robežās vai tomēr nē.

Bieži apakšžokļa nervs nav redzams tradicionālā rentgena uzņēmumos. Apakšžokļa nerva paralizēšana var radīt iespējamas komplikācijas zobu implantu ķirurģijā, tādēļ ir ļoti svarīgi veikt panorāmas rentgena uzņēmumu pirms plānotām ķirurģiskām manipulācijām.

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday