zobu birste ar pastu un zobu diegu

ZOBU HIGIĒNA

Kāpēc ir nepieciešama profesionālā zobu higiēna?

Ievērojot pareizu un regulāru zobu tīrīšanu kā arī zoba diega pielietošanu katru dienu, diemžēl nav iespējams pilnībā likvidēt baktēriju radīto mīksto aplikumu mājas apstākļos. Zobu higiēna nepieciešama, lai noņemtu virssmaganu un zemsmaganu zobakmeni. Zobakmens kairina apkārtējos zoba audus un smaganas. Zobu higiēnai ir liela ietekme uz vispārējo organisma stāvokli, īpaši sirds un asinsvadu sistēmu. Neveicot profesionālo zobu higiēnu vismaz 1x gadā, iespējams ātrāk saskarties ar dažādām problēmām mutes dobumā – smaganu saslimšanas, kariess u.c. , taču regulāri apmeklējot speciālistu iespējams savlaicīgi izvairīties no ārstēšanas. Profesionālā zobu tīrīšana tiek rekomendēta kariesa un periodontīta profilaksei, nepatīkamas elpas novēršanai, smaganu asiņošanas novēršanai un aplikuma noņemšanai, zobu krāsas maiņai, kas veidojas no pārtikas, dzērieniem un smēķēšanas.

Mutes dobuma kopšana

Tieši zobu higiēnists pastāstīs, kā kopt mutes dobumu. Ja Jums ir protēzes vai zobu implanti, tiek veikta zobu korekcija ar breketēm, ko svarīgi ievērot  zobu higiēnā grūtniecības laikā. Ja Jums ir jutīgi zobi – zobu higiēnists var uzklāt aizsarglaku vai speciālas aplikācijas ar ACP, kam ir lubricējoša iedarbība, kas satur kalciju un fluoru.

Ja vēlaties uzlabot savu zobu estētiku un iegūt žilbinoši baltu smaidu, zobārsts ieteiks Jums piemērotu zobu balināšanas metodi.

Kā notiek zobu higiēnas procedūra?

Zobārstniecības klīnikā “SIROWA Rīga higiēnas procedūru veic sertificēta zobu higiēniste Inita Čeire.
Apmeklējuma laikā pacientam tiek veiktas sekojošas darbības:

  • Virssmaganu un zemsmaganu zobakmens noņemšana (ar profesionālām pastām un sodas karbonāta strūklu (EMS))
  • Zobu tīrīšana un pulēšana
  • Fluora aplikācijas uzlikšana
  • Nepieciešamības gadījumā nozīmē vispārēju ārstēšanu (fluora tabletes, kalciju, vitamīnus)
  • Pārklāj kožamo virsmu fisūras (zobu virsmas) ar silantiem
  • Māca pareizu zobu un smaganu kopšanu
  • Veic uztura korekciju
  • Pārbauda zobu tīrīšanas kvalitāti, izmantojot speciālās kristālvielas
  • Zobakmens noņemšanai izmanto jaunākās paaudzes ultraskaņas skēleri

Mutes dobuma higiēna ir viens no visefektīvākajiem veidiem, lai pasargātu zobus un veicinātu minerālvielu dabisko atjaunošanās procesu.

Tieši pareiza un regulāra mutes dobuma higiēna ir galvenais nosacījums veseliem un skaistiem zobiem.

Vairāk par zobu higiēnu lasiet saitēs:

Kā zobu higiēna var ietekmēt smaganu un zobu veselību?

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday