Vīrietis ar atvērtu muti

Zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga zobu higiēniste Inita Čeire skaidro, kas izraisa sliktu elpu un kā to novērst.

“Pašam cilvēkam ir ļoti grūti noteikt savas elpas svaigumu, tāpēc par savas elpas problēmām parasti uzzina pēdējais… Vienīgais veids kā pašam noteikt savas elpas svaigumu – ar mēli nolaizīt plaukstu, tad uzpūst elpu, ļaut siekalām nožūt, un pēc tam to pasmaržot. Otrs veids – vakarā, tīrot zobu starpas ar zobu diegu, paostīt diegu pēc tīrīšanas, tādā veidā nosakot, vai smaka nāk no mutes. Dabīga cilvēka elpas smaržai ir jābūt bez aromāta. Lai noskaidrotu, vai jūsu elpa ir svaiga, iespējams veikt speciālu elpas pārbaudi ar halometru.

Regulāra mutes dobuma higiēna ir galvenais ierocis cīņā ar sliktu elpu. Rūpīgi tīriet zobus 2x dienā, neaizmirstot par zobu starpu tīrīšanu ar zobu diegu. Obligāti tīriet mēli – 70% nepatīkama mutes aromāta veido baktērijas, kas ir uz mēles.

Regulāri apmeklējiet zobārstu un zobu higiēnistu, lai uzturētu labu mutes dobuma higiēnu, profilaksi, un izvairītos no problēmām mutes dobumā.

Nevilcinieties apmeklēt zobu higiēnistu vai zobārstu, ja slikta elpa nepāriet ilgākā laika posmā. Nepatīkamu elpu var izraisīt arī infekcija, kariess vai citas nepatīkamas mutes dobuma problēmas. Speciālists ieteiks tieši Jums nepieciešamos mutes dobuma higiēnas pasākumus, ieteiks tīrīšanas līdzekļus un tehniku, kā arī nepieciešamības gadījumā nozīmēs papildu izmeklēšanu.”

Lasīt visu publikāciju par zobu higiēnu un mutes dobuma profilaksi portālā DELFI.lv, augusts 2011

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday