zobu venīri

Zobu venīri

Jūsu smaids ir viena no pirmajām lietām, ko cilvēki pamana, tāpēc ikviens vēlas, lai viņa smaids izskatītos lieliski. Lai gan varat izbalināt zobus vai koriģēt smaidu ar breketēm, taču nereti ar to nav gana un tajos brīžos var palīdzēt zobu venīri, kurus piestiprina pie zoba virskārtas, tādejādi uzlabojot Jūsu zobu kopējo izskatu.

Zobu venīri ir plānas, pēc pasūtījuma izgatavotas porcelāna plāksnītes, kas ir perfekti pielāgotas zobu krāsai, lielumam, garumam un formai. Venīrus izgatavo no keramikas vai kompozītmateriāliem. Zobu venīri mēdz būt minimāli invazīvi. Tiem nepieciešama tik tikko redzama zobu sagatavošana (0,2-05 mm).

 

Zobu venīru veidi

 

1. Porcelāna venīri

Porcelāns ir visestētiskākais, izturīgākais un ilgmūžīgākais no visiem venīru materiālie, tacču arī dārgākais. Dažas no porcelāna priekšrocībām ir šādas:

  • Tie ir plānāki salīdzinājumā ar citiem venīriem;
  • Ļoti dabisks zobu izskats;
  • Pareizi kopjot, var kalpot līdz pat 15 gadiem.

2. Keramikas venīri

Keramikas venīri ir populārākais variants, un parasti tie tiek uzskatīti par lielisku izvēli daudziem pacientiem. Tiem piemīt:

  • Dabisks izskats;
  • Izturība
  • Pieejamāka cena

3. Kompozītmateriālu venīri

Tos izgatavo visātrāk un tie sastāv no sveķiem – zobu krāsas komponenta, ko izmanto zobu labošanai. Tie ir jutīgāki pret krāsošanos nekā iepriekšējie venīru veidi.

 

Kam var būt nepieciešami zobu venīri?

Zobu venīru pamatuzdevums un mērķis ir ar katru estētisko procedūru atjaunot klienta identitāti. Klienti bieži nāk ar izteiktu vēlmi pēc skaista, balta, žilbinoša smaida, bet bieži vien, klientu vēlmes mēdz būt pieticīgākas, piemēram, brīžos, kad jāveic venīru izgatavošana vienam zobam. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām un protēzistu darbam, šobrīd ir iespējams kopēt dabīga zoba vizuālo izskatu un garāmgājējs pat nenojautīs, ka izmantojat zobu venīrus.

 

Visbiežākie iemesli, kādēļ cilvēki izvēlas venīrus:

  • Lai padarītu zobus daudz baltākus;
  • Lai koriģētu krāsas maiņu vienam vai vairākiem zobiem;
  • Lai labotu lūzumus vai plaisas priekšzobu rajonā;
  • Lai aizpildītu spraugas starp zobiem;
  • Lai labotu nelielas zobu nobīdes, ko nevar paveikt ar ortodontiju;
  • Lai noslēptu vecās zobu plombas.

 

Kā notiek zobu venīru procedūra?

Pirmais solis ietver konsultāciju ar zobārstu, kuras laikā ārsts var detalizēti izstrādāt plānu, kas nodrošina rezultātu, ko pacients vēlas sasniegt. Pirmajā tikšanās reizē, tiks veikta klīniska apskate, lai novērtētu Jūsu vispārējo mutes dobuma higiēnu, konstatētu jebkādas zobu problēmas, piemēram, zobu bojāšanos. Jārēķinās arī ar rentgena uzņemšanu un, iespējams, arī zobu nospiedumu noņemšanu.

Kad zobārsts būs izlēmis, ka esat labs kandidāts zobu venīriem, zobārsts sagatavos Jūsu zobus procedūrai. Tas var ietvert cauru zobu labošanu, zobu virsmas pārveidošanu un emaljas “raupjināšanu”, lai palīdzētu cementam (viela, kas palīdz piestiprināt zobu venīrus pie īstajiem zobiem) labāk uzklāties un turēt zobu venīrus.

Pēc tam, kad individuāli izgatavotie venīri būs gatavi, Jūs ieradīsieties uz procedūras vizīti. Zobārsts pārbaudīs izmēru, krāsu un kopējo izskatu. Ja viss izskatīsies un būs pareizi, venīri tiks uzreiz pielīmēti.

Zobu venīru procedūra var radīt jutību pēc pašas procedūras un kamēr pastāvīgie venīri nav uzcementēti. Dažas stundas pēc procedūras smaganas var sāpēt, bet nākamajā dienā jau varēsiet apbrīnot jauno smaidu. Diskomforta gadījumā var palīdzēt bezrecepšu medikamenti.

 

Padomi, kā kopt zobu venīrus ikdienā

Tāpat kā dabīgie zobi, arī venīri ir uzņēmīgi pret zobu aplikuma un baktēriju uzkrāšanos, kas izraisa smaganu slimības un kariesu. Nepietiekama zobu kopšana var izraisīt smaganu atkāpšanos, kas nozīmē, ka savienojums starp zobu venīru un zobu kļūst arvien redzamāks. Tāpēc neaizmirstiet tīrīt zobus divas reizes dienā, vismaz reizi dienā diegot zobus un izskalot muti ar mutes skalojamo līdzekli, kas nesatur alkoholu.

  • Samaziniet alkohola patēriņu. Alkohola lietošana var vājināt zem venīriem esošo vielu, palielinot uzņēmību pret traipiem un bojājumiem.
  • Izvairieties no zobu griešanas. Zobu griešana naktīs var izraisīt zobu bojājumus, laika gaitā nolietojot venīrus. Pārmērīgs radītais spiediens var izraisīt šķembu rašanos no venīriem. Kā profilaktisku pasākumu ieteicams gulēšanas laikā valkāt mutes aizsargu.
  • Izvairieties no cietu pārtikas produktu košļāšanas un graušanas. Ciets ēdiens var radīt bojājumus, tāpēc esiet prātīgs un neēdiet tos. Ja tomēr vēlaties tos nobaudīt, tad sasmalciniet mazākos gabaliņos, piemēram, riekstus un burkānus.
  • Bieža zobu pārbaude. Zobārstu ieteicams apmeklēt vismaz reizi sešos mēnešos, lai nodrošinātu, ka problēmas tiek pamanītas ātri un novērstas, pirms tās kļūst daudz nopietnākas.
  • Samaziniet uzturā krāsojošo pārtiku. Krāsojoši pārtikas produkti un dzērieni ir, piemēram, kafija, tēja, tumšie gāzētie dzērieni un sojas mērce. Tas nenozīmē pilnībā pārtraukt to lietošanu, bet gan ierobežot.
  • Lietojiet mīkstu zobu birsti un fluorīdu zobu pastu. Ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka izmantojat mīkstu zobu birsti. Zobu birstes ar cietiem sariņiem var kaitēt zobu venīriem. Tāpat arī izvēlieties fluorīdu zobu pastu vai speciālu balinošu zobu pastu.

 

Cik ilgi kalpo zobu venīri? Vai to ir iespējams pēc operācijas noņemt?

Kalpošanas laiks parasti ir no 10 līdz 15 gadiem, tas var atšķirties atkarībā no tādiem faktoriem kā zobu implantu materiāls un kā tie tiek kopti. Ļoti bieži zobu venīri kalpo ilgāk, ja pacients ir ievērojis labu mutes dobuma higiēnu un ievērojis augstāk minētos padomus. Jā, zobu venīrus var noņemt, taču tikai zobārsts varēs sniegt gala lēmumu. Noņemšanas iemesli var būt dažādi, piemēram, venīru bojājumi, izmaiņas pamatā esošo zobu struktūrā vai arī pacients vienkārši vēlas tos nomainīt estētisku iemeslu dēļ.

 

Situācijas, kad venīrus nevar likt uz saviem zobiem

Ir vairākas situācijas, kad zobu venīri var nebūt piemēroti pacientam, tās ir šādas:

  • Smags zobu kariess: Ja zobi ir ļoti bojāti, tad venīrus uzlikt nebūs iespējams. Taču novēršot kariesu variet sākt par to domāt.
  • Aktīva smaganu slimība: Smaganu slimības var apdraudēt venīru stabilitāti uz zobiem. Visas aktīvās smaganu slimības ir jāārstē un jākontrolē.
  • Nepietiekams zobu emaljas daudzums: Lai venīriem būtu pareiza saķere, uz zobiem jābūt noteiktam emaljas daudzumam. Ja emaljas nav pietiekami daudz vai ja tā ir stipri bojāta, procedūra var nebūt iespējama.
  • Bruksisms (zobu griešana): Personas, kas griež zobus var nebūt piemēroti kandidāti, jo ar laiku tas var ļoti ietekmēt zobu venīru kvalitāti un kalpošanas ilgumu.
  • Slīpi un šķībi zobi: Ja nelielas zobu nobīdes bieži vien var izlabot ar venīriem, tad nopietnas nobīdes vai sakodiena problēmas var prasīt ortodontisku ārstēšanu.
  • Aktīva zobu balināšana: Ja šobrīd tiek veikta zobu balināšana vai tuvākajā laikā tiek plānots to darīt, parasti ieteicams nogaidīt, kamēr balināšana būs pabeigta, un tikai tad uzlikt zobu venīrus. Tas nodrošinās to, ka zobiem ir viens tonis.

 

Pirms un Pēc venīru uzstādīšanas

zobi pirms venīru uzstādīšanas zobi pēc venīru uzstādīšanas

zobi pirms venīru uzstādīšanas zobi pēc venīru uzstādīšanas

 

Venīri un zobu implanti – Kāda ir atšķirība

Lai gan zobu venīrus uzliek uz esošā zoba, zobu implantus ievieto cilvēka žoklī. Zobu implantus izmanto, lai aizstātu slimības vai traumas dēļ trūkstošos zobus, kas var radīt komplikācijas, tostarp strauju kaulaudu zudumu vai izmaiņas košļāšanas paradumos.

 

Venīri un zobu kroņi – Kāda ir atšķirība

Līdzīgi kā zobu venīri, arī zobu kroņi ir zobu restaurācijas procedūras, kas izskatās kā īsti zobi un tiek uzlikti uz esošā zoba. Tomēr kroņus var uzlikt arī uz zobu implantiem. Vainīri parasti ir kosmētiska procedūra, bet kroņus parasti izmanto, lai salabotu zobus, kas ir bojāti plombu vai sakņu kanālu dēļ.

 

Sirowa klīnikas zobu venīru speciālisti

Zobārstniecības klīnikā SIROWA Rīga strādā vairāki pieredzējuši zobu protēzisti, kas var veikt kvalitatīvu zobu estētikas atjaunošanu ar zobu venīriem. Mūsu komandā strādā augsti kvalificēti speciālisti, kuri piemeklēs Jūsu vajadzībām, vēlmēm un iespējām atbilstošus risinājumus:
– Inguna Sprudzāne
– Arnolds Bite
– Zane Nagle
– Signe Ozoliņa
– Andija Eniņa

 

Zobu venīru cena, no kā tā ir atkarīga?

Venīru cenu nosaka katram pacientam nepieciešamo plāksnīšu skaits. Vienam pacientam var būt vajadzīgs viens, vai divi venīri, bet citam – pilns zobu loks, tāpēc venīru cenu zobārstniecības klīnikā SIROWA Rīga aprēķina pēc zobārsta konsultācijas un izmeklējumiem. Venīru cena atkarīga arī no izvēlētā materiāla. Der zināt, ka izvēloties zobu venīrus, kopējām izmaksām jāpievieno arī:

  • Vispārējā mutes dobuma apskate/konsultācija.
  • 3D rentgenizmeklējums.
  • Vispārējās zobārstniecības pakalpojumi(ja nepieciešams)-zobu labošana, endodontija, zobu higiēna, u.c.
 
 

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday