Sieviete kura cieš no zobu sāpēm

Armands Ozoliņš stāsta par smaganu saslimšanām:

“Labi, ja pacients regulāri apmeklē zobārstu, zobu higiēnistu, taču bieži vien speciālisti neinformē par smaganu stāvokli, dažkārt nepamana, koncentrējoties uz citām pacienta mutes stāvokļa problēmām. Tāpēc ieteiktu katram pašam vaicāt savam zobārstam, vai zobu higiēnistam profilaktiskās apskates laikā veikt periodonta izmeklēšanu, kur tiek izmērīts smaganu kabatas dziļums un tiek konstatēts zemsmaganu zobakmens vai citi slimību veicinošie faktori. Ar rentgena palīdzību var noteikt zobu aptverošā kaula līmeni un izmaiņas tajā.

Diemžēl daudzi vispārējās prakses zobārsti neveic rentgena uzņēmumus mutes dobuma saslimšanu diagnostikai, kas protams, kavē arī periodontīta agrīnu diagnostiku. Nokļūstot pie speciālista, pacients bieži vien ir pārsteigts, ka pat regulāri apmeklējot zobārstu un zobu higiēnistu, viņa periodonta stāvoklis ir jau smagas saslimšanas stadijā, turklāt, nekad nav veikta rentgenoloģiska izmeklēšana. Īpaši svarīgi veikt periodonta izmeklēšanu un, ja nepieciešams, ārstēšanu pirms protezēšanas – lai neveidojas situācija, kad tikai pēc protezēšanas tiek konstatēta periodonta saslimšana. Tad var nākties noņemt dārgos protēžu darbus, zaudējot gan laiku, gan līdzekļus, un, protams, vissvarīgāko – ārsta reputāciju.

Zobu zaudējuma gadījumā ir iespējama to aizvietošana ar zobu implantiem. Savukārt, samazināta kaula līmeņa gadījumos iespējams veikt kaula transplantāciju, kā arī šim nolūkam izmantot dažādus mākslīgos kaulu aizvietojošus materiālus.”

Lasīt visu publikāciju portālā medicine.lv februāris 2011

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday