Darba dienās no 8:00 - 18.00 +371 67 098 260 | Katrīnas dambis 16, Rīga, Latvija

Tipiska darba diena

Dr.Signe OzolinaKatra mana darba diena ir savādāka, atšķirīga un interesanta – tieši tas man arī visvairāk patīk, jo mainās ne tikai darbs ar pacientiem, bet arī mana darba vide, kolēģi, jo strādāju Dr. Daces Rakickas praksē, Dr.Ivetas Ābolas zobārstniecībā, gan zobārstniecības klīnikā SIROWA Rīga.  Parasti mana darba diena sākas 9.00, taču bieži vien darba diena sākas jau 8.00, jo agrajās rīta stundās parasti tiek plānots darbs zobārstniecības klīnikā SIROWA Rīga, kur pacientiem veicu zobu ārstēšanu vispārējā anestēzijā (narkozē). Zobārstniecība nav rutīnas darbs un jau sen nav tikai zobu ārstēšana, plombēšana, bet gan rūpes par estētiku, pacientu labsajūtu un izskatu. Smaids taču ir katra cilvēka skaistākā rota un vizītkarte! Kā vispārējais zobārsts veicu visa veida zobu ārstēšanu, labošanu, tāpat specializējos zobu ārstēšanā ar vispārējo anestēziju (narkozi) gan pieaugušajiem, gan bērniem, tāpat rūpējos, lai mani pacienti lepotos ar savu smaidu, smaidītu biežāk un darītu to no sirds, veicu estētisko restaurāciju, novēršot dažādus defektus ar mūsdienīgiem estētiskās protezēšanas risinājumiem – jauni zobu kronīši, porcelāna plāksnītes u.c.

Manu dienu veido ne tikai darbs ar pacientiem, bet daudz laika paņem arī ārstēšanas plānu sastādīšana, pacientu ārstēšanas koordinēšana, sadarbojoties ar maniem kolēģiem, komunikācija ar zobu tehniskajām laboratorijām, lai garantētu lielisku estētiskās zobārstniecības, restaurācijas rezultātu – tieši tādu, kādu pacients ir vēlējies.

Darba plusi

Man patīk redzēt darba rezultātu. Darbs ar pacientiem ir tas, kas mani iedvesmo un virza uz priekšu, dod enerģiju un spēku ikdienas darbā, kas nebūt nav viegls. Darbs Kā ikvienam ārstam, arī man dod gandarījumu, tas, ka spēju uzstādīt pareizu diagnozi un palīdzu cilvēkiem. Tā ir sava veida misijas apziņa. Mani pacienti ir mani draugi, tās ir rūpīgi veidotas, koptas attiecības.

Zobārsta darbs – tas nav tikai viena cilvēka darbs. Tas ir komandas darbs! Man tiešām ir paveicies, ka ikdienu strādāju kopā ar lieliskiem asistentiem Elīnu un Gaļinu, tāpat, ka mani atbalsta kolēģi un droši varu paļauties, strādājot plecu pie pleca ar anesteziologiem Dr. Juri Svažu un Dr. Hardiju Rozenfeldu. Šajā darbā ir iespēja pilnveidoties ne tikai profesionāli, papildinot zināšanas un iemaņas, iegūt pieredzi, bet katru dienu mācīties un augt garīgi, palīdzot pacientiem.

Varbūt kādam zobārsta darbs ir rutīnas darbs bez izaugsmes, bet man tiešām ir prieks, ka es strādāju vidē un blakus man ir cilvēki, kurā tiešām jūtos – esmu īstais cilvēks – īstajā vietā! Protams, prieks, ka šis darbs dod iespēju brīvi plānot savu laiku.

Darba mīnusi

Darbs prasa ārkārtīgi lielu koncentrēšanos, precizitāti un spēju ātri reaģēt.  Jābūt gatavam pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību arī sarežģītās situācijās, distancēties no emocijām. Tā ir liela spriedze.  Pacienti ir dažādi   – arī viņiem ir savas emocijas, bailes, stress, kuras nākas uzklausīt ar dziļu empātiju. Lai arī kāda ir bijusi situācija ar iepriekšējo pacientu, man vienmēr jābūt harmoniskai, līdzsvarotai, pozitīvai, jāspēj pieņemt atbildīgi lēmumi. Protams, man ir labi jāizskatās, jāprot iedvesmot, iedrošināt un nomierināt, dāvājot savu smaidu gan pacientiem, gan cilvēkiem man līdzās – arī manam smaidam ir jābūt manai vizītkareti.

Kvalifikācija

Esmu studējusi zobārstniecību Latvijas Medicīnas Akadēmijā, kuru absolvēju 2000. gadā un kopš 2002.gada esmu sertificēta zobārste. Padziļināti esmu apguvusi zobu protezēšanu un protezēšanu uz zobu implantiem, estētisko zobu restaurāciju, gan  stažējusies zobu protezēšanā Rīgas Stradiņa Universitātē, strādājusi Protezēšanas klīnikā. Regulāri papildinu savas zināšanas dažādos profesionālos kursos un semināros gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Atalgojums

Labs ārsts un labs zobārsts, tas nozīmē daudz darba un daudz pacientu. Tava enerģija, tas ir tavs darbs un atalgojums. Nenosaukšu precīzus skaitļus. Kāds mans paziņa reiz teica: „Tu laikam esi dārga zobārste”, bet izvērtējot savu darbu, degsmi un centienus par savu pacientu labsajūtu, atbildēju, „kāpēc, lai es būtu lēta zobārste, ja ar prieku un rūpēm, daru savu darbu?”  Labiem ārstiem ir pacienti. Esmu priecīga un pateicīga, ka manā dzīvē ir sagadījies tieši tā kā tas ir – es mīlu savu darbu un darbs mīl mani!

Rakstura iezīmes

Jāmīl savs darbs un tieši  – darbs ar cilvēkiem. Jāprot izprast, pieņemt uzklausīt un iedziļināties. Precizitāte, pacietība, empātija! Jāprot pielāgoties dažādām situācijām, jāprot ātri reaģēt, uzņemties atbildību.

Skatīt publikāciju žurnālā COSMOPOLITAN  janvāris, 2013.