“Lai efektīvi parūpētos par savu zobu veselību un zobu higiēnu, grūtniecei būtu jāizvēlas veselīga pārtika. Tomēr reizumis jau sakārojas arī kas salds un gards, bet šādi produkti, saprotams, nav tie veselīgākie.
Kas jāzina par zobu kopšanu pēc ogļhidrātiem bagātas pārtikas lietošanas, stāsta zobārstniecības klīnikas „SIROWA Rīga” zobu higiēniste Inita Čeire.  
„Ar ogļhidrātiem bagāti produkti, piemēram, konfektes vai konditorejas izstrādājumi, kurus mazuļa gaidību laikā pastiprināti lieto grūtniece, mazina kalcija saturu siekalās, pazemina siekalu spēju neitralizēt skābes, kā arī kalpo par barošanās vielu mikroorganismiem, kuri izsauc kariesu,” skaidro zobu higiēniste.

Grūtniecēm īpaši jārūpējas par saviem zobiem un smaganām, jo bērniņa gaidīšanas laikā jaunās māmiņas organisms ir pakļauts hormonālām svārstībām, kas būtiski palielina smaganu slimību un mutes dobuma saslimšanas risku. Ir īpaši svarīgi grūtniecēm uzņemt fluoru un kalciju, jo to trūkums organismā, var negatīvi ietekmēt mutes dobuma stāvokli.

Lasīt pilnu publikāciju portālā maminuklubs.lv, novembris 2011

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday