Dr. Andris Bīgestāns (M.D., D.D.S., MOS RCSEd., sertificēts mutes, sejas un žokļu ķirurgs, zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga zobārsts) par stomatoloģijas nozares specifiku

„Medicīnā rezultātu var sasniegt tikai tad, ja ir labs kontakts ar pacientu – tā par stomatoloģijas nozares specifiku izsakās Latvijas Zobārstu asociācijas prezidents,mutes, sejas un žokļu ķirurgs Andris Bīgestāns. Arī citi nozarē strādājošie atzīst, ka pašlaik pacienti meklē tieši komunikablāko ārstu, nevis dārgāko tehniku.

Zobārstniecība bērniem Latvijā “klibo”

Arī Veselības inspekcija informē, ka pērn visvairāk sūdzību saņemts tieši par zobārstniecības pakalpojumiem un viena no lielākajām problēmām bijusi nepietiekama komunikācija.

„Bieži  dzirdam jautājumu, kāpēc bērnam netiek sniegta kvalitatīva palīdzība, par naudu, ko piešķir valsts, nevar nopirkt labus zobārstniecības materiālus. Ar šo finansējumu neatmaksājas ne ieguldīt naudu labos instrumentos, ne kabinetā, nerunājot par algām,” komentē A. Bīgestāns.

Arī privāto klīniku pārstāvji atzīst, ka arvien biežāk vecāki par bērnu zobu labošanu izvēlas maksāt paši, jo tā tad ir kvalitatīvāka. Asociācijas vadītājs min piemēru, ka apdrošinātāji ar klīnikām slēdz līgumus par konkrētām apmaksāto pakalpojumu cenām, kas pat ir divas reizes lielākas, nekā tās, ko apmaksā valsts. Tā kā apdrošinātāji nodarbojas ar uzņēmējdarbību, viņi nekad nepiekristu apmaksāt neadekvātas summas, uzskata LZA prezidents. Tātad valsts apmaksājot par maz, lai bērni saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu, un šo situāciju, viņaprāt, vajadzētu mainīt.

Zobārstniecības pakalpojumi kolektīvās iepirkšanās portālos – reklāma vai dempings?

Nozarē jau kādu brīdi saasinājušās diskusijas par to, vai pareizi kolektīvās iepirkšanās portālos piedāvāt zobārstniecības pakalpojumus ar milzīgām atlaidēm. Asociācijas vadītājs A. Bīgetsāns šajā jautājumā ir asi noskaņots:

„Ja par desmit latiem piedāvā veikt primāro apskati un visus rentgenoloģiskos izmeklējumus, kas vien maksā vairāk par minēto summu, šāda reklāma nedara slavu, jo tie nav kvalitatīvi pakalpojumi. Turklāt cena liek domāt, ka lietā tiek likta „kreisā nauda, jo ar to izdevumus nevar nosegt, bet zobārsts ir uzņēmējs un nedrīkst ciest zaudējumus. Ja tā ir summa, kas veltīta vienreizējai reklāmai, tad viss kārtībā, bet ja uzņēmums ļoti dempingo cenu, tad kaut kas nav kārtībā.”

Lasīt pilnu publikāciju laikrakstā Dienas Bizness, 2012.gada 28.aprīlis.

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday