Zobu balināšana

Par zobu balināšanu stāsta zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga  zobu higiēniste Inita Čeire.

“Mūsu dabīgā zobu krāsa ne vienmēr ir tik balta, kā gribētos, lai kā arī censtos atmest pārmērīgu kafijas, tējas, tabakas lietošanu. Tāpat ir daudz citu faktoru, kas ietekmē zobu krāsu: mūsu ģenētika, medikamentu lietošana, zobu higiēna, pārtika. Zobu balināšana mūsdienās ir kļuvusi par populāru veidu, kā vienkārši un ātri iegūt žilbinošu smaidu – miljoniem cilvēku visā pasaulē cilvēku izvēlas uzlabot savu zobu krāsu, izmantojot zobu balināšanu.

Ja vēlaties iegūt tiešām pamanāmu un noturīgu efektu, tad balinoša zobu pasta vai aptiekās nopērkamie līdzekļi nebūs efektīvs risinājums. Dodieties pie zobu higiēnista un noskaidrojiet, vai tieši Jūsu mutes dobuma veselības stāvoklis atļauj veikt profesionālu zobu balināšanu – speciālists novērtēs Jūsu mutes dobuma stāvokli un ieteiks labāko risinājumu.

Pieteikt vizīti pie zobu balināšanas speciālista

Neeksperimentējiet ar savu veselību, izvēloties aptiekās/veikalos nopērkamos balināšanas līdzekļus – Jūs varat nodarīt nopietnu kaitējumu savai veselībai, apdedzinot mutes mīkstos audus un smaganas. Tāpat nezināt, kādu iespaidu Jūsu izvēlētais balināšanas līdzeklis var atstāt uz Jūsu zobiem, kā darbojas tā sastāvs, kāda ir aktīvo vielu koncentrācija.

Gribu balināt zobus profesionāli! Ar ko sākt?

Pirms zobu balināšanas nedrīkst būt cauri zobi vai smaganu saslimšanas, tāpēc vispirms jāapmeklē zobārsts un jāpārbauda mutes dobuma veselības stāvoklis, lai zobu balināšanas procedūra varētu notikt un neradītu nekādus riskus.

Kā zobu balināšana ietekmē zobu jutību?

Viennozīmīgi pateikt, vai pacientam būs vai nebūs zobu jutīgums pēc zobu balināšanas – nebūs korekti, jo katra situācija ir individuāla – katram pacientam ir atšķirīgs mutes veselības stāvoklis, atšķirīga kaulu/zobu emaljas struktūra. Vislielākā iespēja, kas var izraisīt īslaicīgu zobu jutību pēc balināšanas procedūras ir pastāvīga zobu jutība jau pirms zobu balināšanas procedūras, tas nozīmē, ka pēc balināšanas pacientiem ar zobu jutību tā var saasināties. Lai panāktu labāko rezultātu – ieteicams novērst cēloņus, kas rada zobu jutību. Tāpat profilaktiskās zobārsta apskates laikā jāpārliecinās vai Jūsu zobi nav pakļauti smagiem kariesa bojājumiem, sīkām mikro plaisiņām, atsegtām zobu saknēm u.c. mutes veselības problēmām. Informējiet zobārstu, ja jums ir jutīgi zobi, novērsiet bojājumus mutē, lai izvairītos no nepatīkamām sajūtām pēc zobu balināšanas procedūras. Savukārt pēc zobu balināšanas procedūras zobu jutība var būt 24h stundas pēc seansa.

Vai zobu balināšanas laikā var notikt izmaiņas zobu struktūrā?

Viss atkarīgs no zobus balinošā līdzekļa sastāva un aktīvo vielu koncentrācijas. Piemēram, ZOOM! AP balinošajam gēlam ir neitrāls pH līmenis, un tas satur kalciju, kas ir zoba emaljas mikroelements. Gēls darbojas uz iekšējo pigmentu, to attīrot un tā vietā zobu “baro” ar kalcija joniem. ZOOM! AP zobu balināšanas sistēmā tiek izmantots UV stars, kas aktivizē balinošo gēlu. Zobi netiek pakļauti karstuma ietekmei, kas varētu ietekmēt zoba nervu vai radīt mikroplaisiņas zoba struktūrā, jo UV staru lampa neuzsilda zobu balināšanas laikā. Tas nozīmē, ka ar šo zobu balināšanas sistēmu nav iespējams bojāt vai izmainīt zoba struktūru balināšanas laikā.

Kā notiek zobu balināšana  tieši ar ZOOM! AP?

Pēc nelielas izmeklēšanas pacients tiek sagatavots zobu balināšanas procedūrai. Tiek veikts viss nepieciešamais mīksto audu izolēšanai un zobu jutīguma samazināšanai procedūras laikā un pēc tās. Tad uz zobiem tiek uzklāts balinošs gēls, pēc tam uz zobiem tiek virzīts ZOOM! AP UV starojums, kas aktivizē gēlu. UV lampa  gēlu aktivizē par 26% labāk. Stundas laikā gēla sastāvs iedarbojas uz zobu emalju, padarot zobus žilbinoši baltus. Ar šo balināšanas sistēmu ir iespējams mainīt zobu krāsu līdz pat 9 toņiem. Tas, kāds būs balināšanas rezultāts un tonis, atkarīgs no pacienta dabīgās zobu krāsas, kas viņam dota  jau piedzimstot. Tāpat jāņem vērā, ka balināšanas procedūra iedarbojas tikai uz dabīgajiem  zobiem un neizbalina zobu plombes, kroņus,  zobu implantus. Tieši amorfais kalcija fosfāts, kas tiek izmantots šajā balināšanas sistēmā, nodrošina gludāku un spīdīgāku emaljas virsmu, toņa noturīgumu un būtiski samazina zobu jutīgumu.

Kādas ir pacientu biežāk pieļautās kļūdas balinot zobus?

Cilvēki, ar vēlmi ekonomēt,  turpina bojāt savus zobus, smaganas, izmantojot aptiekās un lielveikalos nopērkamos zobu balināšanas līdzekļus. Ir daļa cilvēku, kas vēlas perfekti baltus zobus un pārspīlē ar zobu balināšanas procedūrām – pārāk bieži veic profesionālo  zobu balināšanu un vēl papildus lieto kādus līdzekļus, ko nav ieteicis speciālists. Rodas atkarība no zobu balināšanas, un tas ir kaitīgi, nevis pats balināšanas process. Ja cilvēkam ir veseli zobi un nav nekādu mutes veselības problēmu, tad tādām nevajadzētu rasties arī pēc zobu balināšanas.

Tavi ieguvumi – skaists smaids un veseli zobi

Ar baltu smaidu cilvēkam uzlabojas izskats, – cilvēks kļūst “jaunāks”, smaidīgāks, laimīgāks, pārliecinātāks. Pēc ikdienas prakses zobārstniecības klīnikā SIROWA Rīga, varu teikt, ka pacientiem, kas veikuši zobu balināšanu ievērojami uzlabojas mutes dobuma un zobu higiēna. Pacienti vairāk pievērš uzmanību zobu kopšanai un toņa saglabāšanai, seko līdzi savam dzīves stilam un uzturam. Uzlabojas arī smaganu un periodonta stāvoklis.”

Lasīt visu publikāciju par zobu balināšanu portālā DELFI.lv, aprīlis 2011 

× Spied šeit, lai uzsāktu saraksti Available from 08:00 to 18:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday